Program - změny vyhrazeny:

Pátek 14.10.

15:00 - zahájení registrace účastníků, ubytování, …

20:00 - oficiální zahájení Setkání, představení krasu západních Krkonoš a Podkrkonoší, představení pořadatelů, promítání historických filmů se speleo tematikou z produkce OFAS Turnov, volná zábava

Sobota 15.10.

8:00 až 8:30 - seznámení účastníků s bezpečnostní směrnicí ČSS

9:00 až 15:00 - exkurze

Exkurze budou organizovány v několika skupinách do nepřístupných částí Bozkovských dolomitových jeskyní, do jeskyní v přírodní rezervaci Údolí Vošmendy a do oblasti Poniklé, případně Rokytnice nad Jizerou. Pro účastníky exkurzí do Poniklé bude zajištěna společná doprava autobusem.

12:00 - ukončení příjmu fotografií do soutěže „Czech Speleo Photo 2016

15:30 až 20:00 - konference Výzkum v podzemí (pozvánka s výzvou k zaslání abstraktu zde)

20:30 - vyhlášení výsledků fotosoutěže „Czech Speleo Photo 2016

21:00 - Předání horkého bramboru organizátorům "Setkání 2017"

21:30 - vystoupení kapely „Stagnace“

Neděle 16.10.

do 10:00 bude možné si vyzvednout objednaná trika, poté budou dána do volného prodeje.

10:00     odjezd (odchod) na exkurze

Doprava na exkurze vlastními vozidly. Možnost návštěvy historického důlního díla Kovárna v Obřím dole (cca 70 km, 1,5 hod). Ostatní exkurze budou kopírovat sobotní program tj. nepřístupné částí Bozkovských dolomitových jeskyní, jeskyně v přírodní rezervaci Údolí Vošmendy a jeskyně, příp. podzemní pískovny v Poniklé.

Pro exkurze do našich jeskyní není třeba speleoalpinistické vybavení.  Počítejte s blátem, plazivkami, ostrými křemennými římsami. Podmínkou účasti na exkurzích je ochranná přilba s řádným upevněním na hlavu a osobní svítilna (čelovka).

V rámci setkání bude možné po všechny tři dny navštívit zpřístupněné Bozkovské dolomitové jeskyně (v době od 8 do 16 hodin, vstupy dle provozních možností správy jeskyní). Otevřena bude vyhlídka na věži bozkovského kostela. Dále lze k cca. 2 hodinové vycházce (určeno zejména pro děti) využít okruh naučné stezky údolím Vošmendy, případně absolvovat delší tůry tzv. Riegrovou, příp. Palackého stezkou, které Vás zavedou do hlubokých údolí řek Jizery a Kamenice. V ústí kaňonu Jizery u Semil se rovněž nachází ferrata Vodní brána (obtížnost C+, délka 110m, převýšení 70m ,čas lezení 1/2 hod). Pro účastníky exkurzí do Poniklé bude zajištěna možnost prohlídky provozu a lezeckého polygonu firmy SINGING ROCK s.r.o., případně jejich podnikové prodejny.

Organizační pokyny:

Příjezd do Bozkova (mapa),  autobusové spojení zastávka Bozkov, nejbližští železniční stanice Jesenný

Parkování na vyhrazených plochách (parkovištích) v obci, případně v kempu.

Prosíme, dodržujte pokyny pořadatelů a parkujte pouze na určených místech.

Po příjezdu se registrujete u vstupu do sokolovny, po zaplacení účastnického poplatku 150,-Kč dostanete identifikační pásku (náramek) opravňující k účasti na exkurzích, konferenci, prohlídce Bozkovských dolomitových jeskyní. Dále obdržíte hlasovací lístek soutěže Czech Speleo Photo.

Není možné bivakovat/stanovat přímo v okolí sokolovny. Vyhrazená plocha ke spaní bude v provizorním kempu v bozkovském sportovním areálu. Pro omezené množství účastníků je možné zajistit ubytování v ubytovně TJ Sokol Bozkov, případně nově otevřeném penzionu Dřevěnka. Požadavek na ubytování je třeba sdělit organizátorům předem (do 15.9.2016) lze rámci registrace na akci.

Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení včetně teplých jídel a pití (pivo Rohozec – vyráběné z krasové vody jímané v okolí Bartošovy pece), příp Svijany a Plzeň). Rozsah a nabídka bude upřesněna. Samozřejmě je možné využít místní restauraci Dřevěnka (kulturní památka).

Program a organizační pokyny Setkání jeskyňářů v Bozkově „Krakonošovo 2016“ budeme průběžně aktualizovat dle aktuální situace.